I looooove "djuraffären"

I dag ni, har jag fått göra något jag aaaaaaaaldrig gjort förut... Nämligen få äran att KLIVA IN  i en djuraffär!!! Det Ni! Det har inte Gucci fått göra någonsin under sina dryga 3 levnadsår förräns idag, p.g.a att matte har trott att hon skulle bli helt gaaaaaaaaaaaaalen av alla dofter!

 

Satan i gatan vad mycket smarrigheter det fanns där kan jag säga!!!

 

Meningen med besöket i affären var naturligtvis inte att jag skulle få äta hur mycket godis jag ville ( ...även om jag nog "råkade" få i mig en liten vom-bit..)

Näää, mattes tanke var att väga mig och prova ut ett nytt halsband.

 

Jag kan berätta för ER att jag skrider nu omkring med ett nytt snyggt mjuuukt läderhalsband och med 26 kilos tyngd på min kropp!

 

Gucci däremot hon svansar runt med en gammal ful kedja runt sin hals och 35 kilo i kroppsvikt.

 

När man tittar på oss så kan matte för sina ögon inte tro att det bara skiljer typ 9 kilo på oss, Gucci ser mycket större ut!

 

Jaja, hon är mycket högre och längre, men JAG , jag bär på en tung benstomme jag! Det ska bli spännande när vi ska "väga in oss" om typ ett halvår. Utan att säga för mycket, så tror jag att jag är i hennes viktklass då!

 

By the way, för att avsluta detta inlägg, så kanske ni är nyfikna på vem som blev nöjdast av djuraffärs-besöket....?

 

Giiiiivetvis JAG!!!

 

Jag fick dels godis av tjejjen i affären, dels av matte, dels så "fixade" jag ju till mig eget smarr-godis, under tiden matte stod och tjattrade med expediten, som sagt... I lööööve djuraffärer!!!

 

 

 

 

Kommentera gärna inlägget:


Senaste inlägg

Senaste kommentarer

  • Mita » Vadå märkvärdig?:  ”Gucci gumman då, där ser du ut som en riktig dam,fin och förnäm.. trångt ska det..”

  • Mita » Söt, sötare...:  ”Söt är bara förnamnet, stiligt halsband också..*L*.. Kram o pöösss*”

  • Annette » Vadå märkvärdig?:  ”Tänk så kan Tira se ut dom är för lika dessa tjejer!”

  • Annette » Söt, sötare...:  ”Hon är så vacker måtte jag få se henne nån gång i verkligheten.Träffade ju henne..”

  • Tess » Skiiiit också!:  ”Vilken tur du har då matte höll mig borta från allt vad killar va!!”

Bloggarkiv

Länkar

Etikettmoln

-