Schysst tips!!!




Matte måste ju bara få delge er andra "bärnstensfans" som liksom matte har shoppat sitt från Elvingssons om vilken ooootrolig service de har!!! De erbjuder nämligen för 50 spänn ett lagat nytt fräscht halsband!!!
Fästinghalsbanden lagar vi oavsett ålder eller skick. En
avgift om f.n 50 kr tas ut för reparation.Du bifogar 50:- i brevet då
du skickar ditt trasiga fästinghalsband.
Och det funkar kan vi lova!!!!
Mitt halsband var helt av och några stenar fattades, medans Chanel´s var i bättre skick, men ändå hade själva tråden börjat bli väääldigt tunn på sina ställen , så matte var rädd att det skulle gå av vilken sekund som helst!
Matte har nu skickat in dem för "höstreparation" för 3:e året i rad, och bara ett antal dagar efter kommer helt nyreparerade och fräscha halsband i brevlådan!!!
De stoppar matte undan tills vårens fästingplåga börjar, men tänk då har hon ju helt nylagade halsband liggandes och väntar på oss! PEEEEERFEKT!!!!
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Marita » Sov Gott!: ”Nej livet blir aldrig mer detsamma när dom måste lämna oss våra älskade vänner.M..”
-
Marita » En plats i solen!: ”Finaste Guccan♥♥♥ klart du ska ha bästa platsen i solen.. Kram♥”
-
Marita » Tomtenisse!: ”Oj,oj en sån liten goding ni har skaffat, han är ju otroligt söt. Det ska bli ro..”
-
Kristina » Winston: ”Fine lille Winston så mysigt att få träffa dig och hela din nya familj idag! ”
-
Annette Nilsson » Finns det hjärterum...: ”Ser verkligen skönt ut! Vi har precis sålt våran husvagn som dom hämtar nästa he..”
Bloggarkiv
- ► 2019 (1)
- ► 2018 (51)
- ► 2017 (119)
- ► 2016 (75)
- ► 2015 (46)
- ► 2014 (70)
- ► 2013 (93)
- ► 2012 (114)
- ► 2011 (150)
-
►
2010 (292)
- ► december (19)
- ► november (18)
- ► oktober (12)
- ► september (16)
- ► augusti (24)
-
►
juli (35)
- Härmapa!
- Aldrig bra?
- Felleverans???
- Prinsessan Santos!
- Inte alls så dum!
- Tripp, Trapp...
- Lillbus & Storbus
- ► juni (29)
- ► maj (44)
-
►
april (39)
- "Blåbärsskogen"
- "Say cheeeese"
- Mallgroda!
- Guinness Rekordbok?
- Sugen på godis bubbla!
- Sugen på godis stråle!
- Varning för matte!
-
►
mars (56)
- Matte på restaurang
- Team Olofsson
- Tjurig cheerleader!
- Dålig förlorare...
- Snögubbecup
- Surtanten är här!
Tack för grattiset till nya familjemedlemmen . Peppe börjar mer och mer att acceptera honom. Men man glömmer fort hur jobbigt det är med en liten valp i huset, men det är helt underbart också..♥
Kram och ha det gott♥♥♥